Paradigma Yayınları > Kitaplar > Felsefe-Düşünce > Felsefe Tarihi > Büyük Filozoflar

Büyük Filozoflar

Platon'dan Wittgenstein'a Batı Felsefesi

The Great Philosophers : An Introduction to Western Philosophy

Batı kültür tarihini, Avrupa’nın ikibinbeşyüz yıllık entelektüel serüvenini öğrenmek; günümüz dünyasını yaratan fikrî zemini tanımak mı istiyorsunuz?
Bryan Magee’nni Batı’nın büyük filizoflarını anlatan Büyük Filozoflar adlı eseri, bütün bu amaçlara hizmet eden eşsiz bir felsefe tarihi niteliğinde.

 • Felsefeye merakınız, felsefi problemlere ilginiz mi var? Batı kültür tarihini, Avrupa’nın ikibinbeşyüz yıllık entelektüel serüvenini öğrenmek; günümüz dünyasını yaratan fikrî zemini tanımak mı istiyorsunuz?
  Bryan Magee’nni Batı’nın büyük filizoflarını anlatan Büyük Filozoflar adlı eseri, bütün bu amaçlara hizmet eden eşsiz bir felsefe tarihi niteliğinde. Hem popüler, hem alabildiğince teknik; bir yanıyla sistematik, bir yanıyla da tarihsel bir eser.
  Kitap Batı düşüncesinin kilometre taşlarında duran büyük filozofları felsefe öğrenmeye, felsefe yapmaya, felsefi sorgulamaya çok uygun düşen bir yöntemle tanıtıyor. Büyük filozofların düşünme tarzlarını, kendilerine konu edindikleri felsefi problemleri, dünyaya armağan ettikleri büyük teorileri ve derin ufukları, akademik kariyerlerini hemen tamamen onlardan birini anlama ve yorumlama işine adamış, kendileri de birer filozof olan ünlü yorumcularla tartışıyor.


  Satın Alma Linkleri

  Satış Dışı

 • Çevirmen: Ahmet Cevizci
  Yayın Tarihi 2008-10-01
  Orjinal Adı The Great: An Introduction to Western Philosophy
  ISBN 9757819226
  Baskı Sayısı 4. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 370
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi 1. Hm. Kağıt
  Boyut 14 x 21.5 cm

Türkçesi: Ahmet Cevizi

Paradigma Yayınları

2023 © Tüm Hakları Saklıdır.