Paradigma Yayınları > Kitaplar > Felsefe-Düşünce > Din Felsefesi > Din Felsefesine Giriş

Din Felsefesine Giriş

An Introduction To The Philosophy Of Religion

Okuyacağınız metnin büyükçe bir kısmı Tanrı’nın varlığı ve bununla bağlantılı olarak ortaya çıkan meselelere hasredilmiştir. Fakat ben “ahlak ile din arasındaki ilişki”, “mucize kavramı” ve “ölümden sonraki hayat” gibi meseleleri de ele alıyorum.

 • “Günümüzde din felsefesi felsefenin çok hızlı gelişen bir dalıdır. Yakın zamanlara kadar din felsefesi uzmanı sayısı son derece az idi; bugün ise sayıları oldukça çoktur ve bu kişiler hatırı sayılır yayınlar yapmaktadır. Fakat buradan hareketle “Din felsefesi, söz gelimi kimyanın nakıştan ayrıldığı gibi diğerlerinden ayrılabilen bir disiplin değildir.

  Bu kitapta amacım, geleneksel olarak din felsefesinin alanına girdiği düşünülen bazı meselelere giriş seviyesinde bir bakış sunmaktır. Söz konusu meselelerin en önemlisi “Tanrı’nın varlığı”dır. Okuyacağınız metnin büyükçe bir kısmı Tanrı’nın varlığı ve bununla bağlantılı olarak ortaya çıkan meselelere hasredilmiştir. Fakat ben “ahlak ile din arasındaki ilişki”, “mucize kavramı” ve “ölümden sonraki hayat” gibi meseleleri de ele alıyorum.


  Satın Alma Linkleri

 • Çevirmen: Fatih Taştan
  Yayın Tarihi 2011-09-01
  ISBN 9757819745
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 292
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi 1. Hm. Kağıt
  Boyut 16 x 24 cm
Paradigma Yayınları

2024 © Tüm Hakları Saklıdır.