Paradigma Yayınları > Kitaplar > Felsefe-Düşünce > Siyaset/Politika Felsefesi > Heidegger / Ontoteoloji

Heidegger / Ontoteoloji

Teknoloji ve Eğitim Politikaları

Heidegger on Ontotheology

Türkçedeki çok az kitap Heidegger’in ontoloji ile teoloji arasındaki ilişkisini bu kadar açık ve anlaşılabilir tarzda ortaya koyuyor; Türkçedeki çok az kitap Heidegger’in teknoloji ve üniversite eleştirisini böylesine ikna edici bir tarzda gözler önüne seriyor.

 • Türkçedeki çok az kitap Heidegger’in ontoloji ile teoloji arasındaki ilişkisini bu kadar açık ve anlaşılabilir tarzda ortaya koyuyor; Türkçedeki çok az kitap Heidegger’in teknoloji ve üniversite eleştirisini böylesine ikna edici bir tarzda gözler önüne seriyor. Vukuf yüklü, içten, ufuk açıcı ve Heidegger’e empatik. Heidegger’i ve Heidegger etrafında kopan gürültüyü iyi bir anlama fırsatı. Böyle bir kitabı okurunun entelektüel menziline taşımış olmak, Paradigma için bir iftihar vesilesidir.

  “Heidegger/Ontoteoloji, Heidegger’in felsefi tutumu ile politik tutumu arasındaki ilişkinin şimdiye kadar yapılmış en derin ve en aydınlatıcı yorumu. Thomson, Heidegger’in politikaya angajmanının nasıl felsefenin üniversitedeki rolünü kavrayışından doğduğunu ve Heidegger’in olgunluk dönemi düşüncesindeki en özgün ve önemli şeyin, bu trajik angajmanının sonucu olarak nasıl ortaya çıktığını ikna edici bir tarzda gözler önüne seriyor.”

  Hubert Dreyfus, University of California, Berkeley


  Satın Alma Linkleri

 • Iain D.Thomson Thomson

  New Mexico Üniversitesi’nde felsefe profesörü. Uzmanlık alanı Martin Heidegger. (Aynı kurumdan) Gunter Starkey Teaching Excellence ödülü sahibi. Elinizdeki kitabı dışında bir kitabı daha var: Heidegger, Art and Postmodernism (2011). Ayrıca çok sayıda bilimsel makalesi var. Heidegger hakkındaki yazılarını şu dergilerde yayınladı: Inquiry, Journal of the History Philosophy, International Journal of Philosophical Studies, Journal of the British Society for Phenomenology. Okur, yazarın bu kitabının sonunda verdiği bibliyografyaya bakarak yazılarının başlıkları konusunda fikir sahibi olabilir.

 • Çevirmen: Hüsamettin Arslan
  Yayın Tarihi 2012-01-25
  ISBN 9757819813
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 337
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi 1. Hm. Kağıt
  Boyut 14 x 23 cm

Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayınız

Türkçesi: Hüsamettin Arslan

Paradigma Yayınları

2024 © Tüm Hakları Saklıdır.