Paradigma Yayınları > Kitaplar > Siyaset/Politika > İstikrarlaştırıcı Güç Türkiye

İstikrarlaştırıcı Güç Türkiye

Aktörler ve coğrafyalar farklılaşsa da Türkiye’nin barış ve istikrar için gösterdiği gayret değişmiyor. İstikrarlaştırıcı Güç Türkiye yakın dönemde yaşanan krizlerin çözümü için Türkiye’nin ortaya koyduğu çabayı ele alıyor.

 • ABD’nin Irak ve Afganistan’ı işgali, Suriye başta olmak üzere Arap Baharı sonrası iç savaş sarmalına giren bölge ülkeleri, Doğu Akdeniz’deki mücadele, savaş ve kıtlık gibi nedenlerle yerlerinden ayrılmak zorunda kalan milyonlarca insan ve salgın karşısında aciz kalan büyük güçler…

  Yakın tarihte şahit olduğumuz bu olaylar büyük trajedilere yol açtı. Barış ve adalet sağlaması beklenen uluslararası sistem bu ve benzeri krizlere cevap veremedi. Ortaya çıkan sıkıntılar Türkiye’yi de yakından etkiledi.

  Bütün bunlara rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tecrübesi ve liderliğiyle Türkiye’nin kapasitesi birleşince sadece bölgesel değil küresel ölçekte de birçok mesele büyük maliyetler ortaya çıkmadan çözüldü. Suriye’de yerlerinden edilen milyonların hayatının kurtarılmasından İran’la nükleer müzakerelere, Rusya-Ukrayna savaşındaki ateşkes çabalarından salgın sırasında yardım ulaştırılan ülkelere kadar pek çok konuda Türkiye’nin attığı adımlar bütün dünyanın takdirini topladı.

  Aktörler ve coğrafyalar farklılaşsa da Türkiye’nin barış ve istikrar için gösterdiği gayret değişmiyor. İstikrarlaştırıcı Güç Türkiye yakın dönemde yaşanan krizlerin çözümü için Türkiye’nin ortaya koyduğu çabayı ele alıyor.


  Satın Alma Linkleri

 • Fahrettin Altun

  İletişim bilimleri profesörü olan Fahrettin Altun, doktora eğitimini İstanbul Üniversitesinde tamamladı. Bir dönem ABD’de akademik çalışmalarda bulunan Altun; İstanbul Şehir Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi ve İbn Haldun Üniversitesinde öğretim üyeliği, bölüm başkanlığı ve dekanlık vazifelerini yürüttü. Bunun yanı sıra SETA İstanbul Genel Koordinatörlüğü görevini üstlendi. Kitap ve dergi yayıncılığı sektöründe çalıştı, Yöneliş ve Küre gibi yayınevlerinde editörlük ve yayın yönetmenliği yaptı. The Washington Post, The New York Times, The Washington Times, Al Jazeera, Sabah, Akşam, Daily Sabah ve Kriter gibi birçok mecrada yazıları yayımlandı. Başta TRT 1, TRT 2 ve TRT Haber olmak üzere ulusal televizyon kanalları için haber ve tartışma programları hazırladı ve de çok sayıda programa konuk oldu. Türk modernleşmesi, siyasal iletişim ve kültürel çalışmalar alanlarında araştırmaları bulunan Altun, Modernleşme Kuramı (2002) ve Türkiye as a Stabilizing Power in an Age of Turmoil (2021) başlıklı kitapları kaleme aldı. Bunların yanında Press Freedom in Turkey (2016), The Triumph of Turkish Democracy (2016), 15 Temmuz’da Medya (2017), Terörün Kökenleri ve Terörle Mücadele Stratejisi (2018) gibi kitaplara bölüm yazarı ve editör olarak katkı sağladı. Fahrettin Altun, 25 Temmuz 2018’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı olarak atandı.

 • Yayın Tarihi Ekim 2022
  ISBN 978-625-8079-02-9
  Baskı Sayısı 2. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 248
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Boyut 15 x 23 cm

Paradigma Yayınları

2024 © Tüm Hakları Saklıdır.