Paradigma Yayınları > Kitaplar > Psikoloji > Sosyal Psikoloji > Propaganda Çağı

Propaganda Çağı

İknanın Gündelik Kullanımı ve Suistimali

Age Of Prapaganda : The Everyday Use And Abuse Of Persuasion

İnsanlar gündelik hayatları içinde nasıl manipüle edilmektedir? Propagandistler gündelik hayatımızda bizi nasıl tuzağa düşürüyorlar? Propaganda aslında modern toplumun en büyük problemlerinden biridir. Bu metni bu büyük problemin parçası olmamak için okuyun. Propaganda Çağı sizi modern toplumda bir “sosyal psikoloji” yolculuğuna çıkarıyor.

 • Propaganda çağında yaşıyoruz; modern uygarlık propaganda uygarlığı. Modern toplum aşırı dozda iletişime ve propagandaya maruz kalmış toplumdur. Propaganda yegane kültürel form; verimli, baştan çıkarıcı; propaganda insanları, grupları ve toplumları ikna yolunda atılmış çok etkili ve önemli bir adım.

  Çağdaş hayat propagandasız düşünülemez; propagandasız gündelik hayat uzun süredir imkansız. Bu yüzden modern kültürümüzün vazgeçilemezlerinden biri olan propagandayı anlamak durumundayız. Bu kitabın cevap aradığı temel sorulardan biri şu: Propagandayı retorikten (ikna sanatından) nasıl ayırt edebiliriz? İkna demokratik, propaganda despotiktir. Propaganda ikna etmedeki eleştirel tutumu nasıl rafa kaldırmakta ve düşünceyi nasıl hadım etmektedir?

  İnsanlar gündelik hayatları içinde nasıl manipüle edilmektedir? Propagandistler gündelik hayatımızda bizi nasıl tuzağa düşürüyorlar? Korkularımız, umutlarımız, sevgi ve nefret duygularımız nasıl propagandanın nesnesi haline geliyor. Propaganda aslında modern toplumun en büyük problemlerinden biridir. Bu metni bu büyük problemin parçası olmamak için okuyun. Propaganda Çağı sizi modern toplumda bir “sosyal psikoloji” yolculuğuna çıkarıyor.


  Satın Alma Linkleri

  Satış Dışı

 • Çevirmen: Nagihan Haliloğlu
  Yayın Tarihi 2008-10-01
  ISBN 9757819486
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 430
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi 1. Hm. Kağıt
  Boyut 16.5 x 24.5 cm

Türkçesi: Nagihan Haliloğlu

Paradigma Yayınları

2024 © Tüm Hakları Saklıdır.